Dzisiejsze systemy oświetleniowe w technologii LED oferują znaczną ilość zalet przewyższających systemy konwencjonalne, a w szczególności, jeżeli chodzi o zastosowania oświetlenia białego we wnętrzach. Pomimo tego, że źródła światła LED są względnie nową technologią, to już dziś są one równie, a w wielu przypadkach bardziej efektywne od źródeł standardowych. Jeżeli zatem szukasz rozwiązań wysokiej efektywności, jakości, oszczędności i przyjaznych środowisku to wszystkie te cechy znajdziesz w naszych rozwiązaniach oświetlenia LED.

Elementy oświetleniowe wykorzystujące białe diody fosforowe charakteryzują się dziś wskaźnikiem Ra równym 80 lub wyższym, co sprawia, że są one odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla biur wymagających zastosowania szczególnej wierności oddawania barw w zakresie Ra 70-90.
Rozwój technologii LED wpływa na znaczną transformację naszego przemysłu oświetleniowego, oferując elastyczność, kreatywność, możliwość programowania i wydajność energetyczną.

Oświetlenie LED nie wymaga czasu na rozgrzanie, dzięki czemu nie jest narażone na cykliczne zmiany mocy i przygaszanie, co gwarantuje maksymalny komfort dla wszystkich użytkowników biur. Diody LED nie emitują promieniowania podczerwonego ani szkodliwego promieniowania UV. Mogą być zatem instalowane w miejscach uczęszczanych przez ludzi oraz w ciasnych pomieszczeniach, w których stosowanie źródeł konwencjonalnych może być niebezpieczne.

Oświetlenie LED może mieć nawet pięć razy większą skuteczność świetlną od oświetlenia żarowego oraz halogenowego i porównywalną do kompaktowych lamp fluorescencyjnych (CFL). Technologia LED jest wciąż ulepszana i z dnia na dzień przewyższa jakością świetlną świetlówki.